Canlı Yayın

Canlı Yayın

Internet’ten radyo, TV yayınlarını izleyebilirsiniz. Bu tür zaman içinde ilerleyen ve saklanmayan verilere (“izlenen” veriler de diyebiliriz) “streaming” (akan) veri adı veriliyor. Bazı kuruluşlar Internet sunucusu görevi yapan PC’lerine “streaming server” yazılımları kurarak gerek canlı, gerek önceden kaydedilmiş ses ve video görüntülerini bizlere sunuyorlar.

Örneğin, bazı radyo istasyonları günde 24 saat Internet üzerinden de yayın yapabiliyor. 56K modemlerimizin hızı TV/video yayınlarını canlı olarak yüksek kalitede izlememiz için yeterli değil, ancak bu dikkate alınıp görüntü kalitesinden feragat edildiği için izlememiz mümkün. Radyo yayınları ise artık pek çok Internet kullanıcısı tarafından dinleniyor. Bu tür yayınları izleyebilmek için kullanılan programların başında Netscape Communicator paketiyle de gelen Real Player var. Pek çok kuruluş Real formatında yayın yapıyor. Bunun yanında Microsoft Windows Media Player hem Real Player’ı destekliyor, hem de kendi formatı ile yayınları izlememizi sağlayabiliyor. Veya Internet Explorer 5 ile gelen Radio özelliği, tüm dünyadan çeşitli “online” radyo kanallarını dinlememize izin veriyor. Macintosh bilgisayarları üreten Apple firmasının da benzer girişimleri var.

Tüm bu yayınları izlemek/dinlemek için kullanabileceğimiz programlar ücretsiz olarak dağıtılmakta.

Günümüzde bir internet sitesi sadece yazılardan ve resimlerden oluşmuyor. Macromedia Flash® ile hereketlenen siteler, ASP ve PHP ile database bağlantılarına kavuşmuş ve Windows Media Technologies ile video görüntüleri de web sitelerine girmiştir. Şimdiye kadar web sitenizde video görüntüsü yayınlamak istediniz ama nasıl yapacağınızı bilmiyordunuz ya da hosting firmanız bu hizmetlerden habersizdi. Şimdi doğru yere geldiniz. MPG dosyalarınızı sunucularımızın tanıdığı formata çevirdikten sonra bunları internette yayınlayabilirsiniz.

Cemrenet Windows Media Hizmetleri ile internet üzerinden ister online olarak, isterseniz daha önceden kaydettiğiniz dosyalar ile ses ya da görüntü yayını yapabilirsiniz.

Özellikle sunum web siteleri, Radyo ve Televizyon kuruluşları tarafından kullanılan yayın sistemimiz sayesinde tüm internet ortamında yayın gerçekleştirebilirsiniz.

Multimedia hizmetimiz internet üzerinden Radyo, TV ve daha önceden kaydetmiş olduğunuz müzik parçaları yada film kayıtlarını aynı anda sizin belirlediğiniz sayıda kişiye yada sınırsız sayıda kullanıcıya sunma seçeneklerini kapsayan güçlü altyapımız ile sağladığımız sistemlerimizdir.

1- Streaming video: İzleyicileriniz tarafından sesli ve animasyonlu görüntülerinizin izlenmesi içindir. Firma görüntüleriniz, film müzik yayınlaması için idealdir.

2- Radyo Yayını: Dinleyicileriniz tarafından takip edilebilecek canlı radyo yayını

3- TV(canlı yayın veya video klip) Yayını : İzleyicileriniz tarafından takip edilebilecek yayın

Bu Websayfasi CemreNet Internet Hizmetleri Tarafindan Yapilmistir.
pagerank sorgula