Logo Tasarım

Logo Tasarım

Logo Nedir ? Ne İşe Yarar? Görünüm Ne Kadar Önemli Olabilir?

Gelişen tasarım teknolojileri ile kavramlar artık birbirine girmeye başlamıştır. Öyle ki bir çok sitede logoadı altında sunulan bannerler, ikon setlerini görmeye başladık. Logonun ne olduğunu anlamak için öncelikle benzer terimlerin anlamını bilmemizde fayda var.

Bennerler yani reklam panoları sitelerde bir ürünü, siteyi, içeriği vb. öğeleri tanıtmak için konulmuş görsellerdir. Reklamcılık sektöründe kullanılan bannerler renkli yapılarıyla dikkat çekerler ve tıklama oranlarını arttırırlar. Cover banner, Leaderboard banner, Tower banner, Micro banner, Pop Up banner, Sticky-Ad banner gibi çeşitli ölçülerde ve boyutlarda türleri bulunur.

İkon setleri ise simgeler ya da estetik görünümü olan semboller olarak tanımlanabilir. Bunlar genelde objelerin sembolleridir. Logolarda obje olarak kullanılabilirler ve eklendikleri içeriklere görsellik katarlar. Genel de ücretsiz dağıtılsa da ücretli ve telif hakkı içerenler vardır.

İşte bu iki kavram genellikle logoyla karıştırılmaktadır. Ancak ikisi de logodan tamamen farklıdır ikonlar logo içerisinde sadece bir obje olarak kullanılabilirler; ama bannerlerin logolarla hiçbir bağı yoktur. Bir çok deneyimsiz genç hazırladıkları bannerleri logo adıyla yayınlamaktadırlar. Bu ise logo adının ve özelliklerinin yozlaşmasına neden olmaktadır. Çünkü logolar sadece bannerler gibi bir ürüne odaklanıp onu tanıtmazlar, aksine geneli kapsayıp imza görünümü alırlar.

Logo Tasarımı ve Cemremedia İnternet Hizmetleri

Uzman Grafikerlerimiz ve Sanat Yönetmenlerimizle Firmanıza En Uygun Tasarımı ve Yakışan Görünümü Tasarlayıp Sizlerin Onayıyla Firmanızla Bütünleşmesi Konusunda Elimizden Gelen Tüm Çalışmaları Yapmaktayız. Logolar Firmaları En İyi Yansıtan Görünüm Bakımından Firmayı Temsil Edebilecek Resimlerdir. Bu Tasarımlarda Firma Geçmişinizi ve Misyonunuzu Göz Önüne Alarak Yaptığımız Tasarımlarla Sizi En İyi Şekilde Tanıtmaya Adayız..

Logo Tasarım Teklifi ve Detaylı Bilgi İçin Lütfen Talep Formunu Bizlere Ulaştırarak Taleplerinizi Cevaplamamızı Sağlayabilirsiniz.

Bu Websayfasi CemreNet Internet Hizmetleri Tarafindan Yapilmistir.
pagerank sorgula