Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Soru : Neden Bir Web Sitesi Sahibi Olmalıyım?
Cevap :
Çünkü, Gelişen İnternet ve Teknoloji Dünyasında Reklamcılığın En İleri Safhası Olan Web’de Yerinizi Alarak Müşterilerinize Her An Ulaşma İmkanı Sağlamak için , Her 10 Kişiden 7 sinin internet kullandığı zamanda müşterileriniz işyerinize firmanıza gelmedende her an bilgilendirme yapabilmeniz için , Kendinizi Tüm Dünya Genelinde Tanıtabilme İmkanınız için web sitesi sahibi olmalısınız.

 Soru : Websitesi sahibi olduğum zaman hemen müşterilerim beni bulacaklarmı ?
Cevap : Hayır. Bu sizin becerinize ve internet yayıncılığınıza bağlı bir madde. İyi bir websitesi sahibi olabilirsiniz , grafik yönünden süper olabilirsiniz kodlama yönünde süper ötesi olabilirsiniz fakat müşterilerinize ve takipçilerinize ulaşabilmek için firmanızla, kendinizle, işinizle,sektörünüzle ilgili sayfalarınız ve yayınlarınız olması gerekmektedir. Bir web sitesi ne kadar kaliteli olursa olsun içerik bakımından boş olduğu zaman yaptırmamış gibi olursunuz. Websitelerinize sektörünüzü vizyonunuzu,misyonunuzu ve firmanızı anlatan içerikler girerseniz elbette ki müşterileriniz sizi doğru bir şekilde bulabilir ve sitenizden faydalanabilirler.

Soru : Websitemi Size Neden Yaptırayım?
Cevap :
400′ü Aşkın referansımız ve ortak firmalarımız yanılıyor olabilirler mi ? Sistemlerimiz ve altyapılarımız sizi ileri taşımıyor olsaydı bu kadar çok referansla nasıl çalışabilirdik? Websitenizi bize yaptırarak tamamen kendinizin yönetebildiği ve her an içerik girebileceğiniz ortamlara sahip olursunuz arama motoru çalışmalarımıza otomatik olarak dahil olarak siteniz arama motorlarında başarıyla yayınlanır. Sağladığımız kendi firmalarımız üzerindeki ücretsiz destek reklamlarıyla sitenize hitinizi arttırırsınız. 24 Saat masabaşı destek ekibimizle sorunlarınızı ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz. Sistemlerimizde %99 garantimizle hiçbirzaman sorun yaşamaz ve sürekli yayın hayatında kalırsınız.

Soru : Websitem İçin Herzaman Size Paramı Ödeyeceğim?
Cevap :
Hayır. Yaptırdığınız web siteleri ve altyapıları adınıza lisanslıdır ve kullanım hakları tamamen size aittir. Sürekli para ödemek zorunda kalmazsınız altyapınız ve sisteminiz size ait olduğu için yaptırırken satın almış oluyorsunuz , yıllık ödeyeceğiniz bölüm ( hosting ve domain ) bedelidir. Domain = Alan Adınız Tescil Kirası , Hosting= Websisteminizin sunucularda yer almasına dair yıllık yayın kirası şeklinde ödemeler yaparsınız bunlarda ufak miktarlardan oluşmaktadır.

Soru : Yaptığınız Sistemler ve Ürettiğiniz Altyapılar Sürelimidir?
Cevap :
Kesinlikle hayır. Size özel üretilen sistemlerimiz ve altyapılarımız , yönetimsel siteleriniz tamamen sizin adınıza lisanslı ve süresizdir. Satın alma işleminden sonra sistem adınıza şirketimiz altyapısında saklanmaktadır. Yayıncılık hakları size ait olup dağıtım haklarınız bulunmamaktadır. Sizin adınıza üretilen sistem,altyapı,yönetimsel sunucu ‘ları dağıtma hakkınız bulunmamakla beraber satışını yapamazsınız.

Soru » Alan adı kaydı yapıldıktan sonra, alan adının yasal kayıtlısı kimdir?
Cevap » Alan adınızı kayıt ettirdikten sonra kaydı yapan geçerli kullanıcı alan adının kullanım hakkı sahibi olur. Bu kullanıcı istediği zaman alan adını istediği kullanıcıya devir edebilmektedir. Elbette kullanım bilgilerinin değiştirilmesi kullanıcıya ait ad ve şifre yardımı ile olmaktadır. Esas olarak değişiklik olmadığı sürece alan adının kaydını ilk yapan kullanıcı yasal kullanım hakkı sahibi olacaktır.

Eğer bir değişiklik olmuşsa (Yönetici İrtibat Bilgileri kısmında) kullanım hakkı bu bilgilerin en son görünen halinde ki kullanıcıya ait olacaktır. Fakat bazı kullanıcılar bilgi verilmesi anında yanlış bilgi verebilmektedirler. Bu yüzden görünen bilgilerde esas olmayabilir.

Soru » Alan Adı Nedir ?

Cevap »

İnternette bulunan ve aslında sayısal bir adres karşılığı olan web veya mail sunucusu gibi bir servis bilgisayarına ulaşmak için kullanılan isimlerdir.

IP numarası olarak adlandırdığımız 62.248.102.120 gibi rakamsal adreslere akılda kalır ve insanlar tarafından bilinir isimlerle ulasilabilmesi için alan adları ortaya çıkmıştır.

Alan adlari .COM, .NET, .ORG, .EDU, .GOV. .MIL gibi uzantılarla biterler.

  • COM — Ticari veya kişisel amaçlı site adlandırmalari için kullanılırlar.
  • NET — Daha çok bilgisayar veya internet işi ile ugraşan firmalar icin kullanılsa da .COM alternatifi olmayan firmalarda bu uzantıyı kullanırlar.
  • ORG — Organizasyonlar, dernekler, vakıflar için kullanılırlar.
  • EDU — Eğitim kurumları
  • GOV — Devlet daireleri
  • MIL — Askeri kurumlar

tarafından kullanılır.

Soru » Alan adında en fazla kaç karakter kullanılabilir ve bunlar hangileridir?

Cevap » 

Alan adı içinde sadece harfler (yalnızca ingilizce alfabe harfleri), sayılar ve tire (-) kullanılabilir. Alan adları kelime olarak tire (-) ile başlayıp bitemezler. Maksimum uzunluğu uzantılar hariç 63 karakteri geçemez. Bir cok web tarayıcısı 26 karakteri geçen .com, .net ve .org alan adlarını desteklesede bazı tarayıcılar, e-posta okuyucuları ve diğer internetle ilgili programlar 26′nın üzeri uzunluktaki alan adlarını desteklemezler.

Soru » Arama Sitelerine Kayıt ( Google, Yahoo vb. )

Cevap »

Web Siteniz var ancak yakın çevreniz ve sizden başka kimse adresini bilmiyor, kimse ziyaret etmiyor, internette sitenizin varlığı yokluğu belli değilse; web sitenizin arama motorlarına kaydı yapılmamış demektir.

Bu durumda web sitenizin olması hiç bir anlam ifade etmez.

Türkiye ve Dünyada geçerli yaklaşık 80-100 civarında arama motorunda sizin belirleyeceğiniz kriterlere ve sitenizin içeriğine göre yapılacak aramalarda, müşterileriniz size ulaşabileceklerdir ve bu sayede web siteniz hedefine ulaşmış olacaktır.

Soru » Kayıt olduktan sonra alan adımla neler yapabilirim?

Cevap » 

Kayıt olduğunuz alan adınızla bir web sunum hizmeti alıyor iseniz web sayfalarınızı açabilir, kendi alan adınız dahilinde e-posta adreslerinizi kullanabilirsiniz.

Eğer herhangi bir hizmeti kullanmak istemiyor iseniz Orden Bilişim sizin adınıza İnşa halindedir sayfanızı otomatik olarak hazırlamaktadır.

Web sunumu ve e-posta kullanımı hakkında çok yakında daha geniş kapsamlı hizmetlerimiz başlayacaktır.

Soru » Veri Tabanı (Database) Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Cevap » 

Firmaların ve kurumların internet üzerinden zamandan ve mekandan bağımsız olarak, daha hızlı, daha kolay, daha şeffaf bir şekilde veritabanı işlemleri şu anki teknoloji ile mümkün olabilmektedir.

ORDEN BİLİŞİM, veri tabanı uygulamalarını güvenlikli, hızlı, esnek, özelleştirilebilir, kolay olmasını sağlayarak; sorunsuz, ihtiyaçlarınıza istediğiniz şekilde anında cevap verebilen bir veri sisteminin alt yapısını hazırlamaktadır.

Web tabanlı veri tabanı uygulamalarında tamamen size özel çözümlerle, web teknolojisinin sunduğu tüm imkanlardan ve yeniliklerden faydalanmanız hedeflenmektedir.

ORDEN BİLİŞİM, sizler için hizmetin niteliği ve taleplerinize göre çeşitli veri tabanı uygulamaları kullanmaktadır.

Bu uygulamalar;

  • Oracle
  • MySQL
  • ODBC
  • MS-SQL

ortamlarında geliştirilebilmektedir.

Sık sorulan sorular , bize iletilen yoğun sorularla sürekli güncellenecektir. Sizinde bize sormak istedikleriniz var ise ” Online Destek ” kısmından sorularınızı iletebilirsiniz.

Bu Websayfasi CemreNet Internet Hizmetleri Tarafindan Yapilmistir.
pagerank sorgula