Websitesi Güvenliği ve Güvenlik Danışmanlığı

Websitesi Güvenliği ve Güvenlik Danışmanlığı

Cemre Media Group olarak güvenlik alanında Erişim Yetkilendirmesi (Authorization), Kimlik Kontrolü (Authentication), Şifreleme (Encryption) ve Açık Anahtar Altyapısı (Public Key Infrastructure) teknolojilerini içeren çözümler ve atak belirleme (intrusion detection) önlemleri sağlıyoruz.

Bilgi Güvenliği

  • Günümüzde her türlü otomasyonun en kritik sorunu bilgi güvenliği. Güvenliği bir zincire benzetebiliriz. Güvenliğin gücü en zayıf halkaya bağlıdır. Güvenliğin ilk halkası sisteme kendini tanıtma ve tanınma: kişisel şifreler, biyometrik tanınma ve giriş anahtarlarıdır.

  • İkinci halka ağ güvenliğidir. Yani işletim sistemi güvenliği, kullanıcı yetkileri, IP güvenliği ve DNS güvenliğidir.

  • Üçüncü halka web güvenliğidir. Yani merkezi ve dağıtılmış güvenlik duvarları, arındırılmış alanlar, açık anahtar altyapısı, dijital şifreleme, dijital sertifikalar ve dijital imza, sanal özel ağlar ve atak belirleme sistemleridir.

  • Bu arada kişisel bilgisayarlardaki bilgilerin güvenliğini de unutmamak gerekiyor. Kişisel güvenlik duvarları, disk üzerindeki verilerin şifrelenmesi vb.

İşimiz en uygun parçaları seçip, sizin için gerekli güvenlik sürecini oluşturmaktır.

Güvenlik duvarı

Güvenlik Duvarı, birçok bilgisayar teriminden farklı olarak teknolojiyi daha az çağrıştıran bir terim olabilir; fakat günümüzde bu uygulama olmadan internet veya geniş bir ağda sağ kalmak ve bilgisayarın sağlığını korumak çok güç olabilir. Güvenlik duvarı yazılımsal veya donanımsal olarak bilgisayarını ağdan gelen izinsiz erişime karşı koruyan bir bileşendir.

İlk uygulamaya geçtiği dönemlerde, güvenlik duvarları, bireyler tarafından değil şirketler tarafından kullanılmaktaydı. Fakat, internet doğası gereği büyük değişimler geçirdi ve insanların güvenliğe bakışını değiştirdi. Her geçen gün internete bağlanan bilgisayar sayısının artmasıyla, ağ ortamında maruz kalınan tehditler de büyüdü.

Bugün bir güvenlik duvarına duyulan gereklilik, bilgisayarların nereden ve ne kadar süre bağlı kaldıklarına bakılmaksızın bir zorunluluk hâlini aldı.

Güvenlik duvarının işlevi

Bir güvenlik duvarının işi basittir. Bilgisayarınızı dış dünyadan, yani internetten gelecek tehditlere karşı bir kalkan gibi korur. Eğer bu şekilde bir denetim mekanizması olmadan internete bağlanırsanız, bilginiz dışında bilgisayarınıza uğrayabilecek kötü niyetli yazılımlara karşı korunmasız olursunuz. Bunu evinizin kapısını sürekli açık tutmak gibi düşünebilirisiniz. Bu durumda iki seçeneğiniz var, ya kapıyı sürekli olarak kapalı tutmak ya da bir güvenlik görevlisi bulundurmak: İkinci şıkkı güvenlik duvarına benzetebiliriz.

Güvenlik duvarı, siz internete bağlıyken, kapıdan girip çıkan herkesi denetleyen bir koruma gibidir. Kullanmak istemediğiniz bir programın engellenmesini ve bunun her defasında size sorulmamasını istiyorsanız, güvenlik duvarı yazılımları bu uygulamayı sürekli olarak engelleyebilir.

Dolayısıyla daha iyi bir koruma düşünüyorsanız, tam anlamıyla koruma sağlayan bir yazılım size uygun olacaktır. İki tür güvenlik duvarı çözümü vardır: Yazılımsal ve donanımsal. Her ikisi de genellikle benzer şekilde çalışır ve benzer şekilde koruma sağlar; fakat kullanım alanları farklılık gösterebilir.

Bu Websayfasi CemreNet Internet Hizmetleri Tarafindan Yapilmistir.
pagerank sorgula