Web tasarım nedir?

Web tasarım nedir?

Web tasarım nedir?

İnternetin Hayatımızda Önemi Gün Geçtikçe Büyümekte ve İnternet Artık Yaşamımızda Bir Bileşen Olmaya Devam Etmektedir. Çok Eski Değil 10 Yıl Öncesine Kadar Bilgisayar Bilgisi Olan ve Yazılım / Donanım Alanında Birşeyler Oluşturabilen İnsanların Sayısı Çok Azdı. Fakat Günümüzde Yazılım / Donanım / Programlama Ayrı Sektörler Haline Gelerek Birçok Uzman Kişiler Bu Sektörlerde Hizmet Vermektedir. Web Tasarım Bunların En Yenisi ve Şu Anda En Gözde Olanıdır. Her Firma ve Kurumsal Kamu Departmanları Websitesiz ve Tanıtımsız Hiçbir Önem Arz Etmemektedir. Nedir Bu Webtasarım? Bu Özgün Sayfamızda Webtasarımdan Ayrıntılı Olarak Söz Edecek ve Bilimsel Anlamda Biraz Bilgi SAhibi Olmanızı Sağlamaya Çalışacağız.

Web Tasarım ( WWW – World Wide Web – Dünya Çapında Ağ )

Web Kelime Anlamı İtibariyle Dünya Çapında Ağ Yani Paylaşım Alanının Dünyanın Genelinin Olduğu ve Her Erişim Noktasından Aynı Görünümde ve Özelliklerde Görüntülenebilen Yayın Yapısıdır. İnternet Teknolojilerinin Yapımından Sağladığı Kolaylıklardan Dolayı Web Dizayn Tamamen Zekaya ve Sayısal Hafızaya Dayanan Bir Yapı İşletim Sistemidir. Windows’un ve Ünlü Dil Geliştiricilerinin Web Altyapılarını Zenginleştirmesi Bu Alanda Eğitim Alan / Veren ve Hizmette Bulunan Kişilere Büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Web dilleri birçok çeşitliliğe sahip olup Her dilin kendine özgü kodlamaları mevcuttur. İçlerinde Bir Değerlendirme yapacak olursak PHP (Hypertext Preprocessor – Metin Önişlemcisi ) ve Mysql (My Structured Query Language – Veritabanı Yönetim Sistemi ) Önerdiğimiz ve Desteklediğimiz Bir Kodlama Dilidir. Yetenek ve Hafızaya , Zekaya Bağlı Olarak Dillerde Yapılan İşlemler Profesyonellik Gösterebilir. Akıllı İçerik Sistemlerinin ve Kolay Veri Saklayabilmenin En Hızlı ve Hatasız Yolu PHP Kullanmakta Saklıdır. Yanı Sıra ASP , JQUERY , HTML ve HTML5 , CSS ve CSS5 Bunları İzlemektedir. Az Öncede Vurguladığımız Gibi Yetenek ve Görsel Zekanın Değişkenliğine Göre Ortaya Çıkarılan İşler Profesyonellik Gösterebilmektedir.

Web Tasarımda Grafik Entegreleri ve Grafik Çizimi

İyi Bir Web Sitesi veya Tasarımı Ortaya Koyabilmek İçin Şüphesiz Grafik Bilgisinin ve Renk Uyumluluğunun İyi Kullanılması Gerekmektedir. Sadece Kodlamalardan oluşan ve resim , grafik kullanılmayan web siteleri genelde göze değil işleve önem vermiş olur. Günümüzde Grafiksiz Web sitesi veya çalışması pek azdır. Grafik kodlarda yapılan işlevselliğin dışında ortaya konulan işlerde görsel güzellik katmakla beraber olup renklerin kullanıldığı web sitelerinde bakış açıları değişkenlik gösterebilmektedir.

Grafik ve Web Alanında Ders Vermemekteyiz. Makalelerimiz ve Yazılarımız Tamamen Bilgi Amaçlıdır.

Gaziantep web tasarım

 

Bu Websayfasi CemreNet Internet Hizmetleri Tarafindan Yapilmistir.
pagerank sorgula